Co się lepiej opłaca, czyli o mieszkaniach z rynku pierwotnego i wtórnego słów kilka

Chcąc kupić dobre mieszkanie, z pewnością najpierw trzeba przejść mnóstwo procedur kredytowych, zanim finalnie będziemy w stanie zakupić nasze wymarzone miejsce. Ofert jest sporo, zarówno tych od prywatnych sprzedawców, jak i deweloperów, którzy oferują bardzo ciekawe i nowoczesne mieszkania. Czy zatem opłaca się lepiej kupić mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego? I co lepie się opłaca?

Mieszkanie mieszkaniu nierówne

Mieszkanie z rynku wtórnego jest w zupełnie innym stanie niż z pierwotnego, i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Należy pamiętać, że w nowym mieszkaniu, w którym jeszcze nikt przed nami nie mieszkał cała instalacja zarówno hydrauliczna jak i elektryczna są całkiem nowe, i nie będą prawdopodobnie wymagać renowacji przez długie lata, ze względu na swoją świeżość. Mieszkanie na rynku wtórny natomiast było już eksploatowane przez zapewne dłuższy czas, i szybko może się okazać, że oprócz kosztów remontu wnętrza mieszkania, trzeba będzie również wykonać renowacje instalacji elektrycznych czy hydraulicznych, co nie jest małym wydatkiem.

Co zatem wybrać?

Jeżeli posiadamy odpowiednie fundusze na zakup mieszkania, warto pomyśleć o rozwiązaniu jakie daje nam zakup nowego i świeżego mieszkania prosto od dewelopera, które gwarantuje nam nowe wyposażenie oraz świeże instalacje, które będą nam służyć długie lata, zanim upływ czasu sprawi, że trzeba będzie je wymienić na nowe. Mieszkanie z rynku wtórnego może i ma niższą cenę, jednak z perspektywy upływającego czasu i ciągłych napraw chyba nie jest tego warte.

Źródło informacji – https://otico.pl/blog/mieszkanie-z-rynku-wtornego-czy-pierwotnego-plusy-i-minusy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *